نمایندگی هاتماس


Tel : +9831-36272418

Fax : +9831-36273924

info@tahviehiran.com

Telegram : @TAHVIEHIRANCO


***

قبض برق امید از ماه دیگر به دست مشمولان می رسدقبض برق رایگان از ماه دیگر به دست مشمولان می رسد


سخنگوی صنعت برق گفت: نخستین قبض رایگان طرح برق امید ، از ابتدای آبان ماه صادر می‌شود.
به گزارش تاسیسات نیوز، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه شرایط مصرف در کنتورهای هوشمند و مکانیکی قابل رصد است افزود: اطلاعات کم مصرف، خوش مصرف و یا پرمصرفی مشترکان با پیامک ارسال می‌شود و اگر مشترکی مشمول تخفیف صددرصدی هم باشد با ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با بیان اینکه هدف طرح برق امید ، اصلاح الگوی مصرف و ایجاد حساسیت در انتخاب وسایل کم مصرف است گفت: الگوی مصرف تعیین شده برای برخورداری از برق امید در فصول گرم ۱۰۰ کیلو وات ساعت در ماه، و ۸۰ کیلو وات ساعت در ماه‌های غیر گرم و در مناطق عادی است که البته ۸۲ درصد مصرف کنندگان برق در مناطق عادی هستند.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: الگوی مصرف تعیین شده در مناطق گرمسیری, ۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه تعیین شده است.
رجبی مشهدی با بیان اینکه واحدهای مسکونی که سکنه ندارند تحت پوشش این طرح نیستند گفت: در این واحدهای مسکونی که بصورت فصلی استفاده می‌شود آبونمان، بیمه و عوارض و مابقی موارد ارسال می‌شود.
سخنگوی صنعت افزود: علت افزایش قیمت برق در قبوض صادر شده در آخرین دوره، گرمای هوا و استفاده از سیستم‌های سرمایشی است که البته در زمان اوج مصرف، قیمت برق بصورت پلکانی افزایش می‌یابد و البته اگر مشترکان پرمصرف باشند ۱۶ درصد نیز به بها برق اضافه می‌شود.
وی با بیان اینکه ۱۵ درصد مشترکان برق پرمصرف هستند ادامه داد: پیش بینی می‌شود با اجرای طرح برق امید و راهکارهای تعیین شده مشترکان پرمصرف نیز به مشترکان خوش مصرف و یا کم مصرف تبدیل شوند.
***

تهرانی ها از مهر ماه دیگر به اداره برق مراجعه نکنید
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: از اول مهر ماه در مناطق شهر تهران خدمات به صورت حضوری ارائه نخواهد شد و تمام خدماتی که مردم نیاز دارند از طریق سامانه هایی که اطلاع رسانی شده برای کسب رضایت مردم به صورت غیر حضوری انجام می شود.
به گزارش تاسیسات نیوز، حسین صبوری، با بیان اینکه حدود دو سال است که طرح غیر حضوری شدن خدمات آغاز شده است، اظهار کرد: تکمیل این طرح اول مهر ماه رقم می خورد و در شهر تهران خدمات به طور حضوری ارائه نمی شود و مرردم می توانند همه خدمات مورد نیاز را با مراجعه به درگاه ها و سامانه هایی که اطلاع رسانی شده از منزل و یا تلفن همراه خود پیگیری کنند.
تهران برای پیک سال آینده آماده می شود
وی با بیان اینکه در پیک امسال شهر تهران علی رغم سال های گذشته روند کاهشی را شاهد بودیم، اظهار کرد: این در شرایطی است که انرژی بیشتری توزیع شد و خاموشی برنامه ریزی شده به دلیل کاهش تولید نیز نداشتیم.
صبوری افزوود: این مساله یک اقدام مهم بود که با همکاری مردم و سازمان های دولتی و برنامه ریزی های صورت گرفته انجام شد، برای سال آینده نیز از هم اکنون به دنبال آماده سازی تهران برای پیک هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با تاکید بر اینکه جلسات آمادگی پیک در حال برگزاری است، گفت: می بایست پروژه هایی تعریف شود و اصلاح شبکه نیز صورت گیرد، علاوه بر این یکسری برنامه های مدیریت مصرف نیز در دستور کار داریم.
مرجع :تأسیسات نیوز 
***

«کانکس» سبک متفاوتی از سکونت

کانکس یک سازه پیش ساخته می باشد که دارای کاربردهای مختلفی می باشد. در ابتدا یکی از مهم ترین کاربردهای این سازه در زمینه اسکان موقت افراد محسوب شده است اما با گذشت زمان این وسیله به عنوان دکه های روزنامه فروشی، کیوسک های خدمات شهری و سازه های مسکونی مورد استفاده و بهره برداری کاربران قرار گرفته است.
همچنین امروزه شاهد استفاده از کانکس ها به عنوان خانه های ویلایی قابل حمل هستیم. بد نیست بدانید که این سازه های پیش ساخته دارای انواع مختلفی همچون ویلایی، تجاری، مسکونی، سرویس بهداشتی، کامپوزیت، ساندویچ پانل، غذاخوری، نگهبانی، کارگاهی، دو طبقه، پلیس، ثابت و متحرک می باشد.
در حالت کلی استفاده از انواع کانکس دارای مزایای بسیاری همچون ساخت آسان و سریع، استحکام در برابر زلزله، عایق حرارتی، جابجایی راحت و تنوع در طرح است. لازم به ذکر است که اجزای اصلی این نوع سازه پیش ساخته شامل ورق گالوانیزه، دیوار پیش ساخته و پروفیل می باشد.
 آشنایی با انواع مختلف کانکس و نکات خرید و فروش آن
آشنایی با مشخصات و ویژگی های کانکس ویلایی
همانطور که می دانید امروزه افراد زیادی از این وسیله برای اسکان دائم خود استفاده می کنند. به گونه ای که امروزه می توان شاهد استفاده از کانکس ویلایی در تمام نقاط کشورمان ایران به خصوص مناطق ییلاقی و باغ شهرها باشیم. بهتر است بدانید این نوع سازه یک بنای مسکونی می باشد که دارای تمامی امکانات و وسایل مورد نیاز برای زندگی می باشد. این سازه ها دارای امکانات مختلفی همچون اتاق پذیرایی، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه با کابینت، اتاق های خواب به همراه کمد دیواری و … هستند.
در واقع کانکس ویلایی از قابلیت ها و مزایای زیادی برخوردار است. به نوعی که از مقاومت بسیار بالایی در مقابل زلزله بهره می برند. همچنین این نوع سازه ها با سرعت بسیار بالایی ساخت و ساز و جابجا می شوند. از اینرو استفاده از این مدل سازه ها باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها خواهد شد. بهتر است متناسب با موقعیت مکانی و آب و هوایی این نوع سازه پیش ساخته را انتخاب کنید.
نگاهی اجمالی بر مشخصات و خصوصیات کانکس اداری
کانکس اداری از دیگر انواع کانکس ها بوده که امروزه در بسیاری از ادارات و مراکز مورد استفاده افراد و کاربران قرار می گیرد.
این نوع سازه ها در بیشتر موارد به عنوان اتاق مهندسین و مدیران پروژه ها و یا دفتر کار یک تیم اداری مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد.
این نوع سازه های پیش ساخته دارای پلان های مختلفی هستند، که هر اداره ای بر اساس نیاز و خدماتی که می خواهد ارائه دهد یک طرح خاصی را برای آن در نظر می گیرد. لازم به ذکر است قبل از انتخاب یک سازه پیش ساخته اداری نیاز ها را مشخص و کاربری های آن را به خوبی مشخص نمایید.
همچنین باید مساحتی را که برای این کار لازم دارید به خوبی تعیین و مشخص کنید. لازم به ذکر است که استفاده از این نوع سازه پیش ساخته باعث ایجاد یک فضای اداری مناسب در هر مکانی می شود.
همچنین این مدل سازه ها دارای انواع مختلفی همچون دو اتاقه، سه اتاقه، چند اتاقه، اداری سالنی  و سالن اداری دو اتاقه به همراه سرویس بهداشتی و  آبدارخانه هستند.
 آشنایی با کانکس دست دوم
بهتر است بدانید کانکس دست دوم امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده افراد قرار گرفته است. پیمانکاران ساختمانی از جمله افرادی هستند که از این نوع سازه ها جهت استفاده موقت یا کوتاه مدت استفاده می کنند.
آشنایی با انواع مختلف کانکس و نکات خرید و فروش آن
همچنین این نوع سازه پیش ساخته برای افرادی که به دنبال یک سازه با هزینه پائین هستند یک گزینه مناسب و ایده آل محسوب می شود. بهتر است بدانید استفاده از کانکس دست دوم مزایای بسیاری را به دنبال دارد. به گونه ای که خرید آن از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.
آشنایی با نکات مهم جهت فروش کانکس
امروزه شرکت ها و کارگاه های تولیدی از روش های مختلفی اقدام به فروش کانکس می کنند. فروش به صورت حضوری و اینترنتی از جمله این روش ها به شمار می آید. در خریدهای اینترنتی بدون نیاز به مراجعه حضوری کاربران به راحتی می توانند سازه پیش ساخته خود را انتخاب کنند.
در واقع در این روش خرید کارگاه ها و شرکت های تولیدی محصولات و مشخصات خود را در سایت قرار می دهند. از اینرو کاربران به راحتی می توانند با تمامی اطلاعات مورد نیاز آشنا شوند و سپس گزینه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.
لازم به ذکر است خرید به صورت اینترنتی از مزایایی همچون صرفه جویی در زمان و هزینه برخوردار است. از اینرو نیاز نیست فرد مدت زمان و هزینه زیادی را برای رفتن به فروشگاه صرف کند. نکته قابل توجه در خرید اینترنتی خرید از یک مرکز معتبر و با سابقه است.
آشنایی با عوامل و فاکتورهای جهت خرید کانکس
بهتر است قبل از خرید کانکس به نکات و فاکتورهای مهمی توجه داشته باشید تا از خرید خود بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.
یکی از نکات مهم انتخاب سازه پیش ساخته براساس نیاز و کاربری خود می باشد. در واقع کانکس ها دارای کاربری های شخصی و کارگاهی یا اداری هستند بنابراین قبل از خرید باید نوع کاربری خود را مشخص کنید.
متریال و کیفیت مواد اولیه سازه از دیگر فاکتورهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به هر اندازه که سازه ها از مواد با کیفیت و ایده آلی ساخته شوند از دوام و طول عمری بالایی برخوردار هستند. همچنین ابعاد، طرح و مشخصات فنی از دیگر عوامل مهم جهت خرید این سازه پیش ساخته به شمار می آید برای یک خرید ایده آل و مناسب باید به سابقه سازنده کانکس توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید از خرید خود راضی  باشید.
آشنایی با انواع مختلف کانکس و نکات خرید و فروش آن
مرجع :تأسیسات نیوز 
***

شامخ ساختمان به ۶۴ واحد رسید


شامخ ساختمان به ۶۴ واحد رسیدنتایج بررسی های آماری حوزه ساختمان در خردادماه نشان داد که عدد شامخ کل ۶۴.۳۶ بوده که بهبود اندک وضعیت بخش ساختمان در خرداد ۹۹ نسبت به ماه قبل را اعلام می کند.
به گزارش تاسیسات نیوز، با توجه به رکود  فعالیت های ساختمانی در دو ماه نخست سال و رشد آرام  افزایش  فعالیتها در خرداد، شاخص “میزان فعالیت های انجام شده (تولید و یا ارائه خدمات)” نسبت به ماه قبل کمی افزایش یافت.
براین اساس، عدد شامخ کل ۶۴.۳۶ نشان‌دهنده بهبود اندک وضعیت بخش ساختمان در خرداد ۹۹ نسبت به ماه قبل است.
همچنین شاخص های” سرعت انجام سفارشات”، “میزان خرید مواد اولیه” و “میزان بکارگیری نیروی انسانی” ، افزایش میزان شاخص را تجربه کردند.
لازم به اشاره است، صنعت ساختمان براساس استاندارد بین المللی طبقه بندی کلیه فعالیت‌های اقتصادی (ISIC)، به سه گروه اصلی ساخت بنا، مهندسی عمران و فعالیت های ساخت و ساز تخصصی ساختمان دسته‌بندی می‌شود. در یک تقسیم بندی دیگر، بخش ساختمان شامل دو بخش کلی مسکونی و غیرمسکونی (تجاری و عمرانی) است.
در بخش مسکونی، طبق گزارش بانک مرکزی میزان معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران با ۱۰۸۰۰ واحدمسکونی، نسبت به ماه قبل ۴.۷ درصد کاهش یافت. همچنین قیمت مسکن در تهران (به عنوان نمونه اماری بزرگ از کل کشور) با متوسط قیمت ۱۸.۹ میلیون تومان، تورم ماهانه ۱۱.۶درصدی را تجربه کرد. عواملی همچون افزایش نگران کننده نرخ ارز و به تبع آن افزایش انتظارات تورمی، کاهش عرضه مسکن بویژه برای اقشار کم درآمد و نیز تداوم معاملات سوداگرانه، موجب افزایش محسوس قیمت مسکن طی ماه های اخیر بویژه در خرداد ماه شده است.
در بخش تولید و عرضه تجهیزات ساختمانی نیز تحت تاثیر نوسانات ارزی و افزایش بیش از حد قیمت مواد اولیه بویژه در بخش آهن آلات، به تبع آن افزایش دستمزد و کاهش نیروی کار در نتیجه تداوم شیوع ویروس کرونا،  تداوم مشکلات موجود در حوزه واردات مواد اولیه (چه در حوزه راه های مرزی و چه در حوزه ثبت سفارشات و ترخیص از گمرکات) و کاهش قدرت خرید، در فعالیت‌های تولید و خدمات، نه تنها رونق مورد انتظار فعالان برآورده نشد، بلکه نگرانی از ادامه روند موجود در اظهارات آنها مشهود بود.
در بخش های عمرانی نیز کماکان بدلیل عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران توسط کارفرمایان، فعالیت های این بخش همچنان در شرایط رکود به سر می برد.
اتاق تعاون  ایران برای نخستین بار در کشور از مهرماه ۱۳۹۸ نسبت به اجرای طرح شامخ ساختمان اقدام کرده که نتیجه آن بصورت ماهانه توسط مرکز آمار اتاق تعاون ایران منتشر می شود.
***

گاز سرانجام به زاهدان هم رسید
گاز سرانجام به زاهدان هم رسیدمدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان از برداشتن گام‌های پایانی برای تکمیل پروژه گازرسانی به شهر زاهدان خبر داد.
به گزارش تاسیسات نیوز، رضا پنجابی گفت: با اتمام پروژه گازرسانی به شهر زاهدان ۶۵ تا ۷۰ هزار مشترک جدید به مشترکان استان سیستان و بلوچستان افزوده خواهد شد که به این ترتیب تعداد مشترکان گاز طبیعی در استان به ۱۱۳ هزار مشترک خواهد رسید.
وی با اشاره به تداوم عملیات شبکه‌گذاری گاز در سیستان و بلوچستان با وجود شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: شیوع این بیماری خللی در روند توسعه گازرسانی در استان به‌وجود نیاورده و عملیات شبکه‌گذاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه دارد.
پنجابی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز در زاهدان، ۴۰ کیلومتر در دلگان، ۲۰ کیلومتر در زابل و ۵ کیلومتر در بزمان انجام شده است.
پنجابی یادآور شد: هم‌زمان با اجرای پروژه گازرسانی در این شهرها، اجرای عملیات گازرسانی در چهار محور صنعتی در ایرانشهر نیز در حال انجام است که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، شاهد صرفه‌جویی اقتصادی ۳۶ میلیون لیتر سوخت مایع خواهیم بود.
به گفته وی، مجموع شبکه‌گذاری انجام شده در کل استان از ابتدای سال تاکنون به ۲۰۰ کیلومتر رسیده که به جذب بیش از ۵۲ هزار مشترک جدید گاز طبیعی انجامیده است.
اجرای بیش از هزار کیلومتر شبکه‌گذاری گاز در سال ۹۸
وی همچنین با بیان اینکه بیش از هزار کیلومتر شبکه‌گذاری در سال ۹۸ در این استان انجام شده است، گفت: شهرهای بم‌پور، محمدان و سه روستای شهر محمدان در سال گذشته از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند که به جذب ۱۷۰ مشترک جدید در این مناطق منجر شد.
پنجابی تصریح کرد: مشترکان خانگی گاز سال گذشته در شهر زاهدان به ۳۶ هزار مشترک رسید؛ ۲۴۰ واحد تجاری، ۶۰ واحد آموزشی و پرورشی، ۲۵ واحد مذهبی و ۱۲ واحد صنعتی نیز گازدار شدند و طرح گازرسانی به شهرک صنعتی جاده میرجاوه نیز به پایان رسید.
به گفته وی، توسعه شبکه‌گذاری گاز طبیعی در سال ۹۸ در شهر زابل ۷۰ کیلومتر، در شهر خاش ۲۵۰ کیلومتر و در ایرانشهر بالغ بر ۶۰ کیلومتر بوده است.

1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    بعدی    

Print Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon
       

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تهویه ایران می باشد.
 استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است .