نمایندگی هاتماس


Tel : +9831-36272418

Fax : +9831-36273924

info@tahviehiran.com

Telegram : @TAHVIEHIRANCO


***
تأمین انرژی کل زمین با توربین های بادی اروپا
تحقیقی جدید که توسط دانشگاه Aarhus دانمارک، دانشکده تجارت دانشگاه سلطنتی لندن و موسسات دیگر انجام شده نشان می‌دهد که بر خلاف تصور رایج، کره زمین گنجایش کافی برای ساخت توربین‌های بادی و تأمین انرژی مورد نیاز کل جمعیت جهان را دارد.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز؛ منابع انرژی تجدیدپذیر مثل انرژی باد در سال‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند، اما به نظر می‌رسد کره زمین گنجایش کافی برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم راه‌اندازی این نوع از انرژی را ندارد و بنابراین نمی‌شود آن‌ها  را جایگزین قابل اتکایی برای منابع متداول تأمین انرژی به حساب آورد.
اما تحقیق جدید به عکس این موضوع اشاره می‌کند. در این پژوهش آمده که تنها زمین‌های در دسترس قاره اروپا می‌تواند فضای کافی برای احداث تعداد مناسبی از توربین‌های بادی را در اختیارمان بگذارد که قادر به تأمین انرژی جمعیت کل کره زمین باشند. بر اساس این نتایج تقریبا ۴٫۹ میلیون کیلیومتر مربع، یعنی ۴۶ درصد از زمین‌های اروپا می‌تواند برای ساخت مزارع بادی مورد استفاده قرار بگیرد. این زمین‌ها مناطق مسکونی یا مناطق نزدیک به آن‌ها، نواحی حفاظت شده و مناطق کوهستانی که ساخت و ساز در آن‌ها سخت است را شامل نمی‌شود.
با این حساب از این زمین‌ها می‌توان برای ساخت ۱۱٫۶ میلیون توربین بادی و تولید ۵۲٫۵ تراوات انرژی الکتریکی استفاده کرد. این مقدار نه تنها برای تأمین انرژی کل جمعیت زمین کافی است بلکه می‌تواند نیاز انرژی تمام بخش‌ها را از الان تا سال ۲۰۵۰ فراهم کند.
این زمان می‌تواند برای یافتن راه‌های جدید به منظور بهینه سازی انرژی باد کافی باشد. علاوه بر این در چنین مدت زمانی می‌توان به توسعه منابع دیگر انرژی‌های تجدیدپذیر و پایین آوردن مصرف هم فکر کرد.
اینکه دولت‌های جهان علاقه‌ای به نتایج این تحقیق نشان می‌دهند یا خیر در آینده مشخص می‌شود اما به هر حال آمار ارائه شده اعجاب‌انگیز به نظر می‌رسد.
منبعبرنا

Print Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon
       

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تهویه ایران می باشد.
 استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز است .